سعید ایگدری :سالهاست مقاله هایی در مورد صنعت گردشگری و ضرورت نگاه ویژه اقتصادی به مسئله گردشگری و توریسم به رشته تحریر در آورده ام و همیشه و در همه حال این سوال برای بنده  پیش می آمد که ، راهکار توسعه متوازن و جامع  برای ملت ایران  چگونه می تواند باشد و اینکه چگونه می‌توانیم به این نقطه مطلوب دست پیدا کنیم تا رفاه مردم بیشتر شود و به استقلال اقتصادی و خوداتکایی در محصولات مهم دست پیدا کنیم و زندگی مردم توام با تعالی مادی و معنوی باشد و جایگاه ایران در منطقه و جهان در نقطه مطلوب و در شان ملت ایران قرار گیرد.

 از این رو یکی از راهکارهای اصلی توسعه را صنعت گردشگری باید دانست ، صنعتی که با کمترین میزان سرمایه گذاری و به مدد زیر ساخت های موجود می توان راهکارتوسعه ، پیشرفت و رشد کشور دانست و از نگاهی دیگر یکی از عوامل بسیار مهم برای اشتغالزایی برشمرده می شود. هرچند گردشگری امری ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع این صنعت، پیچیده است و ما می‌توانیم مدیریت و فناوری لازم را در امر گردشگری منطقه به کار بگیریم تا موجبات رشد و تعالی همه جانبه منطقه گردد.
از این رو و در راستای فعالیت های سایر مناطق کشور بر آن شدم تا با انتشار نشریه ای تخصصی به معرفی هر چه بهتر مناطق گردشگری، فرهنگ و سنت ها و .... منطقه ترکمن صحرا بپردازم و از طرفی دیگر به بیان منصفانه مشکلات گردشگری منطقه پرداخته و با انتشارمقالات تخصصی به آموزش فرهنگ گسترش جذب توریسم به منطقه کمک نمایم.
خداوند را شاکرم که این فرصت را در اختیار بنده قرار داد تا خدمتی اندک را به ایران اسلامی و منطقه ترکمن صحرا داشته باشم، با گذشت نزدیک به 6 ماه از تقاضای مجوز نشریه و طی مراحل قانونی آن ، مجوز انتشار در تاریخ 5مهر ماه 1395 و همزمان با روز گردشگری  موفق به اخذ پروانه انتشار نشریه گردید که آن را به فال نیک گرفته و امید می رود تا در راستای قانون موفق به تحقق رسالت فرهنگی و مطبوعاتی خویش شده و ادامه فعالیت نماییم.
نشریه "توریسم ترکمن صحرا" به دو زبان فارسی و ترکمنی با ترتیب انتشار فصلنامه و گستره توزیع سراسری و قطع مجله ای در آینده نزدیک اقدام به انتشار خواهد نمود.
لازم به ذکر است به دلیل گسترش روزافزون استفاده از بستر دیجیتال این نشریه به صورت آنلاین نیز انتشار یافته و در اختیار علاقه مندان قرار خواد گرفت و به یاری همراهان و همکاران عزیز و علاقه مندان این حوزه وب سایت این نشریه تبدیل به بانک اطلاعات گردشگری منطقه خواهد گردید.
و  امید است با بهره گیری از اطلاعات و نظرات  متخصصان این صنعت بتوانیم بخشی از نیاز های اطلاعاتی این حوزه را تامین نماییم و راهکاری برای توسعه همه جانبه منطقه گردیم.

منبع : وب سایت شخصی سعید ایگدری |اخذ مجوز نخستین نشریه تخصصی ترکمن صحرا با نام "توریسم ترکمن صحرا"
برچسب ها : منطقه ,گردشگری ,نشریه ,انتشار ,صحرا ,ترکمن ,ترکمن صحرا ,گردشگری منطقه ,توریسم ترکمن ,علاقه مندان ,منطقه ترکمن